
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 400 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.1 V |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Threshold Voltage | 2.93 V |
| Operating Supply Current | 30 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 1 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Max Reset Threshold Voltage | 2.96 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.89 V |
| Number of Monitored Inputs | 3 |
| Reset Delay Time | 3.3 ms |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17395
Ext.Price$0.17395
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17395 | $0.17395 |
| 10 | $0.17207 | $1.72070 |
| 50 | $0.17021 | $8.51050 |
| 100 | $0.16857 | $16.85700 |
| 500 | $0.16694 | $83.47000 |
